Блог

February 21, 2024

Прополис: најмоќната здравствена тајна на природата

Истражете ги безбројните здравствени придобивки од прополис, природниот антибиотик. Откријте како Apimell на Dr. Bacheff го користи овој древен лек за модерни препарати.
February 14, 2024

Лековити тајни на природата во производите од брендот Apimell на Dr. Bacheff

Истражете ја лековитата моќ на билните состојки во производите од брендот Apimell на Dr. Bacheff, вклучувајќи невен, жалфија, нане, анасон, сладок анасон, мајчина душица, еукалиптус, смрека, камилица и иланг-иланг.
November 28, 2023

Сеопфатен водич за апитерапија

Апитерапијата, древна практика на лекување, ги користи лековитите својства на пчелните производи. Овој холистички пристап, длабоко вкоренет во различни култури, нуди уникатен спој на традиционалното знаење […]